X

استفاده صحیح و ایمن از آسانسور

استفاده صحیح از آسانسور : آسانسور در عین کارایی میتواند مشکلاتي را براي استفاده‌کنندگان ايجاد کرده و حتي با حوادث دلخراش ، زندگي افراد را به خطر بيندازد. واحد پشتیبانی آسانسور راجی برخی از نکات مهم جهت استفاده صحیح و ایمن از این وسیله را در اختیار شما قرار میدهدکه بي‌ترديد با رعايت این نکات مي‌توان احتمال وقوع حوادث را کاهش داد.

 

1- در صورتی كه از نقص آسانسور مطلع شدید از آسانسور استفاده نكنید و حتی چنان چه از مسائل فنی آگاهی دارید هرگز خودتان اقدام به رفع ایراد آسانسور نكنید و در اسرع وقت با مسئولان سرویس ونگه داری دستگاه تماس بگیرید.

2- در صورت تنها بودن در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید زیرا ممکن است در اثر قطع برق و یا خرابی در آسانسور محبوس شوید.

3- از سوار شدن کودکان به تنهائی در آسانسور جلوگیری نمائید. در بيشتر آسانسورها دکمه‌هاي فرمان در محلي نصب شده که در دسترس کودکان کمتر از هفت سال قرار نگيرد ، اما براي پيشگيري از بروز مشکلات براي کودکان خود بايد به ياد داشته باشيم که کودکان نبايد به تنهايي از اين وسيله استفاده کنند. اين وسيله براي کودکان زير هفت سال بسيار جذاب است و حتي ممکن است از آن به عنوان فضاي براي بازي و سرگرمي استفاده کنند، از اين رو بايد کودکان خود را از خطرات احتمالي اين وسيله مطلع کنيم.

4-هنگام استفاده ازآسانسور مقصد خود را تعیین کرده و دكمه احضار را فشار دهید و در صورت ثبت فرمان(روشن شدن چراغ داخل دكمه) از فشار دادن مجدد آن خودداری كنید و در محل مناسبی از کابین با یستید تا مانع ورود و خروج دیگر مسافران نباشید.

5- هنگام ورود و خروج به پایین نگاه کنید تا از هم سطح بودن کف کابین آسانسور با کف بیرون اطمینان حاصل شود پس از پیاده شدن از بسته بودن درب آسانسور مطمئن شوید.
6- از سوار شدن بیش از حد درون کابین خودداری نمائید، استفاده بيش از ظرفيت از آسانسور‌ها خطرات بسياري را به دنبال دارد، از اين رو بيشتر شرکت‌هاي سازنده، کابين‌ها را به صورتي طراحي مي‌کنند که حداکثر ظرفيت به سختي در آنجا شوند و يا به سيستم آلارم ظرفيت مجاز و غير مجاز مجهز باشند اما رعايت ظرفيت آسانسور وظيفه مصرف کننده است.
7- از وجود کابين مطمئن شويد و هرگز در حال گفتگو و يا انجام کار ديگري وارد کابين نشويد، در هنگام ورود به کابين آسانسور به صورت عقب يا از پهلو اقدام نکنيد و هميشه در زمان سوار شدن به آسانسور از وجود کابين در مقابل خود مطمئن شويد.

8- از بسته شدن دربها هنگام ورود و یا خروج از آسانسور جلوگیری نکنيد . هنگام حركت آسانسور از دست زدن به درب كشویی آسانسور و تكیه دادن به آن جدا خودداری كنید و چنان چه آسانسور فاقد در كشویی باشد در حد امكان به محوطه ورودی كابین نزدیك نشوید و مواظب باشید چادر، مانتو، بارانی، لباس و امثال آن بین درب گیر نكند،
9- در هنگام حادثه خونسرد باشيد ، اگر به دليل مشکلات سيستمي، درب آسانسور باز نشد و شما به هر دليل ديگري در داخل کابين حبس شديد، سعي کنيد اولين قدمي که برمي‌داريد، غلبه بر ترس و وحشت‌تان باشد. سپس با آرامش کامل از تلفن نصب شده در کابين يا تلفن همراه خودتان استفاده کنيد و با گرفتن شماره 44601522 به واحد پشتیبانی آسانسورراجی اطلاع دهيد. اگر تلفن در دسترس‌تان نبود، با صداي بلند ولي خونسرد از ساکنان ساختمان کمک بخواهيد و حتما به افرادي که براي کمک مي‌آيند اعلام کنيد که خودشان دست به کار نشوند و با پرسنل شرکت آسانسور هماهنگی داشته باشند.
10- هنگام استفاده از آسانسورها به نوع کاربری آنها توجه داشته باشید.( مسافری ، باربر وغیره )
11- در هنگام شستشو از عدم نفوذ آب به داخل چاه آسانسور اطمینان حاصل نمائید.

12- هنگام وقوع حریق هرگز از آسانسور برای نجات استفاده نكنید زیرا این كار بسیار خطرناك بوده و خود عاملی جدی برای به خطر افتادن جان شما خواهد بود

13- اگر چنان چه كلید درب آسانسور را در اختیار دارید فقط برای نجات دادن افراد در هنگام خرابی دستگاه پس از قطع برق، از آن استفاده كنید به هیچ وجه برای وارد شدن به داخل چاهك آسانسور یا احتمالا تعمیر آسانسور مجاز به ورود در چاهك نیستید

14- حتما از خدمات سرویسهای دوره ای شرکتهای آسانسوری عضو سندیکا ومتخصص در این امر استفاده نمایید. 

تعمیرات آسانسور یکی از نکات مهم در صنعت آسانسور می باشد که باید حتما حایز اهمیت قرار بگیرد.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد.
افزودن نظر
سيستم نظردهي نيكان

خدمات ما

خدماتي كه توسط شركت پشتیبانی آسانسور راجی ارائه مي شود...

سرویس و نگهداری آسانسور | تعمیرات آسانسور | شرکت آسانسور | بازسازی کابین و تجهیزات آسانسور |نگهداری آسانسور| قرارداد سرویس |شرکت معتبر  

 

نمونه کار ها

انواع کابین و شستی احضار

نرخ نامه

نرخ نامه سال 97 شرکت آسانسور راجی

درباره ما

اطلاعات عمومي در مورد شركت

  • About, first image
  • About,second image
  • About, third image
  • About,4 image

گروه پشتیبانی شرکت راجی  با تکیه بر تجربه 10 ساله خود در صنعت آسانسور و بهره گیری از کارشناسان و متخصصین مجرب و باتجربه این صنعت همگام با آخرین تکنولوژی های روز و آموزش های مستمر توانسته به ارائه خدمات نوین پشتیبانی و نگهداری آسانسورهای در سریعترین زمان و بهترین کیفیت ممکن یپردازد

این مجموعه دارای تاییدیه رسمی از سندیکای آسانسور و پله برقی ایران و پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت، معدن و تجارت میباشد و تاکنون بیش از 1300 دستگاه انواع آسانسور مسافربر، صنعتی و باری را نصب و راه اندازی کرده و به صورت مستمر سرویس و نگهداری می نماید.

هم اکنون گروه پشتیبانی شرکت راجی به صورت دائمی و در تمامی ایام سال آماده پاسخگویی به نیازها و مشکلات مشتریان بوده و مسائل مطرح شده از سوی مشتریان را پیگیری و در سریعترین زمان ممکن برطرف می نماید.

یک آسانسور خوب یک پشتیبانی حرفه ای

گروه پشتیبانی آسانسور راجی

فروش قطعات ، تعمیرات ، بازسازی کابین و تجهیزات اصلی و فرعی

سرویس و نگهداری دوره ای (ماهانه) انواع آسانسور

با متخصصین گروه پشتیبانی آسانسور راجی 

تماس با ما

از طريق فرم زير مي توانيد با ما در تماس باشيد...

تماس با ما

شما مي توانيد از اطلاعات زير جهت تماس با ما و يا مراجعه حضوري جهت مشاوره رايگان استفاده نماييد.

آدرس: تهران | اشرفی اصفهانی | میدان پونک | مجتمع اداری تجاری بوستان | پلاک 781
تلفن تماس: 02144601522-02144611474
مدیر فروش: 09125129710
مدیر پشتیبانی: 09126798066
پست الكترونيك:rajico.ir@gmail.com